Reklama

Budowniczowie na sto dwa

Budowniczowie na sto dwa

19.02.2018
Czyta się kilka minut
Żeby w jednym słowie zawrzeć tempo zmian cywilizacyjnych, których doświadczyła Polska w ostatnich 30 latach, i większość związanych z tym problemów, wystarczy powiedzieć po prostu: deweloper.
Niedokończona budowa zbankrutowanego dewelopera na warszawskim Ursynowie, jesień 2016 r. DARIUSZ JAŚKIEWICZ
Z

Zwiszącego na ścianie rysunku spo­glądają na Ewę dwa jelenie naszkicowane węglem. Ewa wbija lodowate spojrzenie w Jurka. On nie podnosi wzroku znad segregatora wypchanego dokumentami, który trzyma na kolanach.

– Ty zacznij – syczy w końcu Ewa do męża – skoro się uparłeś, żeby cała Polska zaglądała nam do portfela.

Jurek raz jeszcze przeczesuje wzrokiem zgromadzone na kolanach dossier.

– W zasadzie – mówi po chwili – za całą opowieść wystarczyłyby te jelenie obok Ewki. Dostaliśmy ten szkic od przyjaciela grafika na pięciolecie spłaty kredytu za mieszkanie, którego nam nawet nie zbudowano.

Przez chwilę siedzimy we trójkę w nieznośnej ciszy. Zza okien słychać tramwaje, w kuchni bulgocze agregat starej lodówki. Wkrótce Jerzy uporządkuje jednak dokumenty, które właśnie zsunęły mu się z kolan na sofę, i zacznie opowieść, którą sam zatytułuje,...

20443

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]