Reklama

Śmierć drapieżnika

Śmierć drapieżnika

12.01.2010
Czyta się kilka minut
Chciwość krakowskiego dewelopera zniszczyła życie setkom osób. I pokazała, że prywatne budownictwo nadal opiera się na patologii.
Na dno z deweloperem / rys. Mateusz Kaniewski
B

Blisko 180 właścicieli mieszkań przy ul. Wierzbowej w Krakowie od dwóch lat prowadzi rozpaczliwą walkę o swoje prawa. Wpłacili pieniądze firmie Leopard SA, zawarli notarialne umowy przedwstępne i akty notarialne. Budowa nie została jednak dokończona, a deweloper ogłosił upadłość. Okazało się, że bez wiedzy klientów spółka podpisała umowę na gigantyczną pożyczkę, której zabezpieczeniem stały się hipoteki prowadzonych inwestycji. Ze zwrotu pożyczki się nie wywiązała. Właściciele stoją przed groźbą utraty mieszkań.

Podobnych dramatów w ciągu minionych 20 lat zdarzyło się wiele. Zarówno w innych częściach kraju, jak i w Krakowie niedoszli mieszkańcy trafiają pod opiekę psychiatrów, bankrutują, płaczą w biurze syndyka lub klną w żywy kamień, spłacając 30-letnie kredyty i żyjąc z dziećmi w wynajmowanych mieszkaniach.

Klęska Leoparda jest tym...

21570

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]