Reklama

Uczta życia

Uczta życia

02.05.2011
Czyta się kilka minut
3. niedziela wielkanocna
N

Nie bez powodu zarzucano Jezusowi obżarstwo i pijaństwo. Rzeczywiście, nie sposób nie zauważyć, że najważniejsze wydarzenia w Jego życiu, o ogromnym znaczeniu dla Niego, jak i dla nas, miały miejsce przy stole, czasami suto zastawionym, przy chlebie i winie. Nic dziwnego, że Kleofas i jego towarzysz dopiero w zajeździe przy wieczerzy odkryli, z kim mają do czynienia, kto im towarzyszył w drodze, a teraz oto z nimi się posila. Znamienne jest również i to, że w tym samym momencie, kiedy obydwaj odkrywają prawdę o niby przypadkowo spotkanym podróżnym, On znika im sprzed oczu. W podobny sposób kończą się chyba wszystkie pozostałe spotkania. To pokazywanie się i znikanie, to bycie i niebycie jednocześnie w tym samym miejscu i czasie - daje do myślenia.

Po pierwsze, Jezus przed śmiercią, jak i po śmierci przy pierwszym kontakcie, jawi się jako ktoś przypadkowy....

3370

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]