Reklama

Ubezpieczenie od łapówek

Ubezpieczenie od łapówek

16.07.2012
Czyta się kilka minut
Jak za 10 lat wyglądałaby sytuacja pacjentów, gdyby pieniędzmi i systemem rządzili oni sami, rząd, lekarze bądź przemysł medyczny? Porównaj i sam wyciągnij wnioski.
rys. Marcin Bondarowicz
J

Jest rok 2020. Wpływy białego klanu, koncernów farmaceutycznych i urzędników zostają spacyfikowane. Za nami wielki bunt pacjentów, w wyniku którego to my decydujemy, ile i komu płacić za leczenie. Taką przyszłość naszej części Europy zobaczyli eksperci w szklanej kuli. Utopia? Niekoniecznie.

Eksperci zaczęli się ze sobą spotykać w ubiegłym roku. W skład grupy wchodzą fachowcy od zdrowia publicznego ze wszystkich krajów naszego regionu: z Niemiec, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii...

Doszli do wniosku, że w całej Europie Środkowej pacjenci mają podobne problemy z jakością i dostępnością do usług medycznych. Postanowili je opisać i w specjalnym raporcie pokazać, jak może wyglądać nasza przyszłość.

– Stoimy dziś w Europie Środkowej przed takim samym problemem: brakiem dostatecznej ochrony praw pacjentów i strajkami pracowników medycznych o podwyżki – mówi Adam...

14875

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]