Reklama

Korepetycje ze śmierci

Korepetycje ze śmierci

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Ordynator położnictwa szpitala we Włocławku przespał śmierć dwójki dzieci swojej pacjentki. Co po tej tragedii stracili wszyscy lekarze w Polsce, a co chce zyskać minister zdrowia?
„Lekcja anatomii doktora Tulpa” (fragment), Rembrandt, 1632 r. Fot. Francis G. Mayer / CORBIS
C

Czuję się odpowiedzialny za pacjentów. Będę z pełną determinacją ścigał każdą patologię i mówił o niej głośno – zapowiedział w mediach minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. To reakcja na wydarzenia we Włocławku, gdzie kilkanaście dni temu zmarły bliźnięta, ponieważ w porę nie przeprowadzono operacji cesarskiego cięcia u ich matki. – Kiedy słyszę komentatorów, którzy mówią, że zawiódł system, to chciałbym powiedzieć jasno: to nie system nie zszedł w porę przeprowadzić cesarskie cięcie, tylko konkretny człowiek, z imienia i nazwiska – grzmiał minister.
SŁOWA I CZYNY
Arłukowicz zapowiedział kontrole we wszystkich porodówkach w Polsce.
A działo się to kilka dni po tym, jak po raz kolejny parlamentarzyści głosowali nad jego odejściem. Wniosek o wotum nieufności dla obwinianego o doprowadzenie do chaosu i zapaści w ochronie zdrowia ministra poparły...

6327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]