Reklama

Dzień chorego dziecka

Dzień chorego dziecka

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Michał ma 10 lat, choruje od siedmiu. W obronie prawa do leczenia dziecka jego tata organizuje ruch oburzonych na bezmyślność i bezduszność urzędników.
Protest pacjentów i lekarzy przed Ministerstwem Zdrowia. Warszawa, 1 czerwca 2012 r. fot. Andrzej Stawiński / Reporter
T

Tylko z pozoru akcja Piotra Piotrowskiego, czyli taty Michała, jest podobna do innych protestów, w których chodzi o dostęp do leczenia nowymi, drogimi lekami. – Nic nie łączy mnie z politykami, nie biorę pieniędzy od żadnej firmy farmaceutycznej – zastrzega na wstępie. Za plakaty ruchu i salę na konferencję prasową zapłacił sam.

A „oburzonym” został w styczniu, gdy okazało się, że cena leku na reumatoidalne zapalenie stawów dla Michała wzrosła z 3,20 zł w grudniu do 600 zł. – Ja pracuję w budżetówce, żona jest pielęgniarką. Razem zarabiamy 3 tys. zł, mamy dwoje dzieci. Pani sobie wyobraża, jak nam było ciężko? – wspomina.Nie mógł i nie chciał pogodzić się z tym, że z 8,5 tys. dzieci chorych tak jak jego syn, tylko 300 leczonych jest nowoczesnymi lekami, bo tylko tyle zakwalifikowano do specjalnego programu. – Wśród 300 szczęśliwców jest mój Michał. Mogłem siedzieć cicho, ale...

4838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]