Reklama

Niebezpieczna fikcja

Niebezpieczna fikcja

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Jolanta Budzowska: Kalectwo lub śmierć dziecka to nierzadko wyłącznie efekt opóźnienia w wykonywaniu badań. Prawie wszystkie szpitale dysponują aparatem KTG czy USG z Dopplerem. Ale bywa, że po 15.00 nie ma kto ich obsłużyć.
Fot. Arkadiusz Zbiżek
I

IWONA HAJNOSZ: Będzie Pani reprezentować przed sądem rodzinę Szydłowskich z Włocławka, która z powodu zaniedbań lekarzy straciła dwoje dzieci.
JOLANTA BUDZOWSKA:
O pomoc dla nich prosił mnie Jurek Owsiak, zgodziłam się.
Specjalizuje się Pani w sprawach dotyczących błędów medycznych. Jaki procent z nich dotyczy błędów na oddziałach ginekologiczno-położniczych? Jaki jest koszt osobisty i społeczny takich tragedii?
Trudno tak dokładnie powiedzieć, ale sądzę, że to więcej niż połowa z tych, które trafiają do naszej kancelarii.
Chcę od razu zaznaczyć, że ich ciężar gatunkowy jest znacznie poważniejszy niż innych. Tragedia zawsze uderza w całą rodzinę i ma wymiar nie tylko osobisty, ale i społeczny. Takie historie najczęściej skutkują poważnymi szkodami w zdrowiu dzieci, np. mózgowym porażeniem dziecięcym, które zwykle jest wynikiem...

8477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]