Reklama

Trzy wesela i pogrzeb

Trzy wesela i pogrzeb

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Bilans sobotniego marszu? Krótkoterminowo zyskali: o. Rydzyk, Duda i Kaczyński. Ale w gruncie rzeczy stracili wszyscy. Najbardziej: Ziobro, Kościół i Ewangelia.
B

Było powstańczo, insurekcyjnie, konfederacko. Wojciech Reszczyński zaapelował wręcz, żeby powołać generalność na wzór szlachecki. Gdy zaś nie będzie innego wyjścia, trzeba będzie wybrać własną Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Chyba pozakonstytucyjną.

Było ofiarnie, męczeńsko, martyrologicznie. Tak bardzo, że aż o. Jan Król z Radia Maryja popełnił freudowski błąd. „Zaczynamy naszą dyskryminację – wypalił, ale po chwili się poprawił: – Zaczynamy naszą demonstrację przeciw dyskryminacji”.

Było dumnie, chmurnie, husarsko. Zza grobu zagrzmieli Słowacki, Wyspiański, Norwid i Mickiewicz: „Ludzie! Każdy z was mógłby samotny, więziony, myślą i wiarą zwalać i podźwigać trony” – recytowała artystka.

Żyjemy w chorym kraju, gdzie nie ma opozycji, ale zawsze znajdzie się jakaś konspiracja.

PRAWIE BUDAPESZT

Wszyscy wydają się zadowoleni....

10916

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]