Reklama

Rewolucja nakłada puder

Rewolucja nakłada puder

15.01.2018
Czyta się kilka minut
Kaczyński idzie po wyborców środka. Chce odebrać ich opozycji, by w końcu zdobyć większość umożliwiającą zmianę konstytucji. I ułożyć Polskę po swojemu na zawsze.
Członkowie nowej Rady Ministrów opuszczają Pałac Prezydencki po otrzymaniu nominacji. 9 stycznia 2018 r. KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA
O

O tak głębokiej zmianie rządu spekulowano od grudnia, kiedy premierem został Mateusz Morawiecki. Wówczas jednak zwyciężyło rozwiązanie doraźne – Morawiecki pozostawił wszystkich ministrów, bo nowa, lepsza zmiana nie była jeszcze gotowa. Od tego czasu premier konstruował rekonstrukcję. Rzeczywiście najnowsze dymisje i nominacje są sensacją.

Opozycja sprawia wrażenie wniebowziętej. Wszak z rządu odeszła większość najbardziej krytykowanych, kontrowersyjnych i nielubianych polityków PiS. Ba, liderzy Platformy i Nowoczesnej przekonują, że to w sumie ich zasługa, iż Jarosław Kaczyński wygarbował skórę Antoniemu Macierewiczowi, Witoldowi Waszczykowskiemu, Janowi Szyszce i Konstantemu Radziwiłłowi. Po prawdzie jednak opozycja nie ma się z czego cieszyć.

Bo Kaczyński, który złapał już wszystkie ławice ryb na swym łowisku, właśnie przygotowuje się do wyprawy na wody terytorialne...

17113

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Z pana Kaczyńskiego niewątpliwie łebski gość i wie, jak macic w glowie głupim ludziom, niemniej nie ze mna te numery:))) Ceterum censeo, ze PiS musi zostać wyeliminowany z przestrzeni publicznej raz na zawsze, a wladza powinna przypaść jakiemuś ugrupowaniu lub koalicji ugrupowań o charakterze liberalnym i prounijnym. Żeby to się stało, Lud Wyborczy, niekoniecznie Ciemny, musi przestać emocjonować się przesunięciami w (nie)rzadzie i postrzegać zjawiska holistycznie. A takie spojrzenie nieuchronnie musi prowadzic do wniosku, ze z Macierewiczem, czy bez kraj przemienił się w państwo bezprawia i zmienic może ten stan jedynie generalne unieważnienie PiS-owskiego "ustawodawstwa". Co do mnie - rzeczywiście cieszę się z wyeliminowania gangstera załatwiającego swojemu lobby ze Ściany Wschodniej gigantyczna kasę z karczowania zabytkowych drzewostanów i odstrzalu rzadkich zwierzat, bo ten fakt jest nie do przecenienia. Reszta to puder na szpetną gebę dla spragnionej takiego makijażu Europy i pożytecznych idiotów na miejscu

Jak tak dalej pójdzie niedługo w Polsce będzie więcej dzikich świń jak świń domowych a saren i łosi więcej aniżeli krów. No bo to przecież tak brzydko krzywdzić dzikie zwierzątka. A to tylko jedna z wielu kwestii, których nie da się u nas rozwiązać bo po stronie opozycji mamy oszołomów - niestety.

To na tym też się Szanowny znasz? Szacunek. Tu Pani Merkel doradzasz, Francuzom także, tam znasz się na dzikich świniach. Prawdziwy człowiek renesans, omnibus, jak nic. Nic dziwnego, że PiS z takimi idzie jak walec

a jak tam pani zasłyszane hipotezy jakobyśmy wpadali, a może już nawet byli, w rękach Moskwy? Trzymają się mocno)) Ps. Może być pani z siebie zadowolona. Nawet Donald to łyknął.

Proszę nie wywolywac wilka z lasu:))) Jak dotad był realizowany punkt 1 planu: wyprowadzka z Europy. Dzis chyba ten trend jest podważany, o czym swiadczy kokietowanie Zachodu wykopaniem Macierewicza z podejrzanym CV pełnym serdecznych kontaktów z rosyjska mafia, wymiana zenującego kierownika MSZ na faceta z głową (pytanie, czy zechce jej używać wbrew woli grupy trzymającej władzę) i wymiana na stanowisku szefa rządu gospodyni domowej na faceta, powiedzmy, z europejskim sznytem. Mysle, ze Europa to łyknie, bo ani jej w glowie pozwalac Polsce opuszczać Unie:)))

Ja byłbym ostrożniejszy z tym "podejrzanym CV". Poseł A. Macierewicz ma dużą lekkość w kierowaniu spraw do prokuratury. Patrz wniosek z dziś lub poprzednie szeregi zawiadomień. Notabene zwracałem kiedyś uwagę naszemu wspólnemu znajomemu, niejakiemu Greggowi84, żeby nie szafował pojęciem "przestępcy", które to szafowanie, w przypadku posła Ryszarda Petru może się dla niego skończyć samopogrzebaniem, czyli polityczną anihilacją.

Antoni M. zawsze rozpoczynał rozmaite akcje, które nie znajdowały dalszego ciągu. Tak było nawet, kiedy byliśmy uczniami warszawskiego liceum im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego:)))) Ostatni jego pomysł, żeby wziąć odwet na red. Tomaszu Piatku za jego wypunktowanie wszystkich interesów i "przyjaźni" ministra z podejrzanymi figurami, których powiązania siegały az Kremla, też nie został wcielony w zycie. Zamiast wytoczyć Piatkowi sprawę z oskarżenia prywatnego o zniesławienie, zagrozil, ze odda sprawę do prokuratury (sic!). A dlaczego niby prokuratura miałaby się zajmować prywatnymi sprawami pana ministra? Nie mówiąc o drobnym szczególe, ze przecież Piątek nie fantazjował, ale ma na kazde oskarżenie wiarygodne archiwalia, wiec wszystko to dostałoby się do wiadomości publicznej:))) Z tymi wybuchami na skrzydłach i ogonie będzie podobnie. Już nawet Prezes zwątpił i przestał "dochodzić" i "dochodzić", bo jakoś nie mogł "dojść"...

już "dochodzi".¶ Ps. A poseł A. Macierewicz /tak chyba bezpieczniej niż Antoni M. :) / zapomniał chyba o łacińskiej paremii: Quidquid agas, prudenter agas et respice finem.

Gdyby tak wszyscy politycy wypatrywali finem, nikt by nie kiwnął palcem. Trza inaczej: szlachta na koń siedzie, my z synowcem na przedzie i jakos to będzie:))) Zato mój ulubiony kociarz, czyli Prezes, ten to ma glowe...:)))

Matka krzestna, dajta spokój ))

A. Macierewiczu. Jego polityczny żywot też nie wydaje się długi. Ma czas do kwietnia. Jeśli nie udowodni (przy pomocy swojego eksperta Franka T.), że na lewym skrzydle Tupolewa doszło do serii eksplozji, to przynajmniej dla mnie będzie politycznym trupem.

Oj tam, oj tam...Pewnie, ze nie udowodni, co nie znaczy, żeby go zaraz skreslac:))) Antoni zostanie schowany przed wyborcami, co to uparli się na te wybuchy. Z czasem wyborcy zapomną o wybuchach, których nie było, do glosu dojda "eksperci", którzy będą twierdzic, ze zostały rozpylone srodki paralizujace mięśnie i układ nerwowy pilotów, a Antoni wypłynie znów jako lider grupy trzymającej władzę:)))

nie poznaje się po tym jak kończą )

Jako osoba z gruntu cyniczna i oczekujaca od polityka sukcesu zawsze doceniałam Antoniego, który w moim pojęciu był ostatnia osoba zasługująca na sukces, a jednak....

było niezłe. ¶ Musi pani teraz uważać, żeby się nie zagubić w tym swoim - sui generis - sarkazmie, bo nie rozpozna pani swojego powrotu na zdrowo-rozsądkowe tory )

Eh...po co mi dziś rozsadek w naszej sytuacji:)))

Jarosław jest genialnym strategiem i tego odmówić mu nie sposób. Jedyne co może pokrzyżować jego plany to wyborcy.

[ - - - - ] (W usuniętym przez Redakcję tekście komentarza wyrażałem sceptycyzm co do zdolności intelektualnych Jarosława Kaczyńskiego i przyczyn wyborczego zwycięstwa PiS, a także poważne wątpliwości co do możliwości uczestniczenia przez Polaków w uczciwych wyborach pod rządami PiS.)

Jeśli za genialne uznać kampanię wyborczą opierającą się o kłamstwa, matactwa, oszustwa, potem łamanie obietnic, opluwanie, szukanie kwitów na niewygodnych, naginanie prawa dla swoich kolesiów, stosowanie przykrywek dla zaciemniania niewygodnych faktów, to faktycznie geniusz z niego.

są Melchior te twoje posty. Natchnął mnie twój kolega po linii partyjnej. Jak je czytam to czasami, aż mi wstyd, że komentuję obok ciebie na tym forum.

my przeciez nie uzywamy tutaj brzydkich slow typu k...itd: My jestesmy Rodzina kulturalna czego zreszta uczy stale nas TP. niemniej jednak ciesze sie rowniez z tej "kosmetyki" P.Prezesa w stosunku do tego od wojska i tego od lasow, ale przez to narazil sie O.Tadeuszowi i chyba szybko juz do Torunia nie pojedzie. Na tej szachownicy pozostalych ktorych tylko poprzesuwal sobie gdzie mu sie podobalo musi wiedziec ze jezeli nie bedzie tzw wsparcia z gory torunskiej to dostanie kiedys taka roszade ze sie nie pozbiera.

Bardzo dobrze, że admin jest czujny i nie dopuszcza trolli i hejterów do rozwijania skrzydeł na tym forum. A tamci ciągle próbują tu zaistnieć.

przecież to kolega po linii partyjnej został zbanowany.

Forum TP jest jedynym w polskim internecie, które czytam. A robię to tylko dla tego, że cenię sobie inteligentne wpisy. A żeby utrzymać jakość to trzeba pozbywać się miernych i obraźliwych komentarzy. Tak trzymać:)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]