Reklama

Ładowanie...

Trump je tacos

09.05.2016
Czyta się kilka minut
W Indianie znów wygrał prawybory Republikanów i jest teraz niemal pewnym kandydatem prezydenckim tej partii. Oraz przyczyną jej największego od lat podziału.
Demonstracja przeciwników Donalda Trumpa, Terre Haute, 1 maja 2016 r. Fot. Marcin Żyła
T

To nie to Kokomo. Ale ze względów marketingowych nie mówimy o tym głośno.

Craig Dunn, łysiejący 60-latek z wpiętym w klapę marynarki znaczkiem „Indiana”, już od progu opowiada swoją flagową anegdotę. O tym, jak podczas podróży do Las Vegas dostał zniżkę od hotelarza, fana rocka – za to tylko, że mieszka tam, gdzie mieszka. Nazwa „Kokomo” kojarzy się bowiem w USA z jedną z piosenek grupy The Beach Boys. Teledysk do niej kręcono na Florydzie. Tam – plaża, słońce i relaks. Ale tu, w Kokomo w stanie Indiana, obowiązują stroje wieczorowe. We włoskiej restauracji na skraju miasta rozpoczyna się właśnie doroczny bankiet Republikanów.

Drugi po szatanie

Atmosfera jest morowa. Za dwa dni – będzie to wtorek, 3 maja – w całym stanie odbędą się prawybory. Demokraci i Republikanie zagłosują, na razie wewnątrz partii, za kandydatami, których powinni wystawić do...

15211

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]