Reklama

Trudno powiedzieć

Trudno powiedzieć

27.07.2015
Czyta się kilka minut
Czterdzieści sześć procent obywateli, pytanych o swe poglądy polityczne, nie znajduje innej odpowiedzi niż „trudno powiedzieć”.
T

Takie m.in. wyniki przyniosła ankieta opublikowana w zeszłym tygodniu w „Polityce”. Jest to, rzecz jasna, wynik sensacyjny, wobec którego nie można przejść ot tak, przyjąwszy raptem do wiadomości, że badanych pozbawił poglądów afrykański upał, stali się małomówni z powodu odkrycia w kosmosie planety bliźniaczej czy że zapadli się w stany otępienne na widok ankietera. Jak wiemy z wieloletniego doświadczenia, naród na widok ankietera doznaje raczej osobliwych pobudzeń i widzeń, na wieść o planecie bliźniaczej wpada w nastroje pełne poglądów kolonialnych i zaborczych, a w upał spożywa żwawo piwo, po czym ucieka przed policyjnymi radiowozami, by być po owych pościgach dalece rozmownym i pełnym chęci do najintymniejszych zwierzeń o charakterze poglądowo-fizjologicznym. Wobec tych kilku prawd co nienowe, wypada zastanowić się zatem, cóż wywołało u tak znacznej rzeszy zbłąkanie na...

4163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]