Reklama

Ładowanie...

Trudni księża

28.02.2016
Czyta się kilka minut
Jak Kościół radzi sobie z kłopotliwymi duchownymi? Jest kilka sposobów, które jednak nie zawsze okazują się skuteczne.
Ks. Jacek Międlar na wiecu pod pomnikiem Józefa Kurasia „Ognia”, Zakopane, 21 lutego 2016 r. Fot. Marek Podmokły / AGENCJA GAZETA
T

Tylko trzy dni przebywał w parafii na Olczy pod Zakopanem ks. Jacek Międlar, nieformalny duszpasterz środowisk nacjonalistycznych. Wbrew zakazowi proboszcza tuż po przyjeździe młody zakonnik pojawił się na wiecu zorganizowanym przez Obóz Narodowo-Radykalny przy pomniku mjr. Józefa Kurasia „Ognia”. Na Olczę ks. Międlara przeniesiono z parafii św. Anny we Wrocławiu. Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo odmówiło podania powodu. „W tym przypadku nie możemy publicznie przedstawić powodów zmiany ks. Jacka, gdyż dotyczą one wewnętrznych spraw Zgromadzenia” – tłumaczył ks. Adam Borowski, sekretarz prowincji misjonarzy.

Młody zakonnik ma trafić do ośrodka rekolekcyjnego Vincentinum w Krzeszowicach pod Krakowem. Ma tam odbyć zamknięte rekolekcje. Wygląda na to, że przełożeni nie mają pomysłu na ks. Międlara i chcą go przynajmniej na chwilę ukryć przed mediami. Pytanie:...

10954

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]