Reklama

Ładowanie...

Treści masowo niestrawne

26.02.2018
Czyta się kilka minut
WITOLD BOBIŃSKI, literaturoznawca, dydaktyk języka polskiego: Jesteśmy na odwrotnym kursie niż ten, którym podąża współczesna dydaktyka. Polska edukacja zmierza w kierunku ubezwłasnowolnienia nauczyciela i ucznia.
ARCHIWUM PRYWATNE
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Cieszy się Pan, że jest byłym już nauczycielem?

WITOLD BOBIŃSKI: Gdy patrzę na zmagania mojej żony, nauczycielki, jej koleżanek i moich kolegów polonistów, to bywa, że się cieszę. Z drugiej strony mam poczucie, że powinienem być na posterunku właśnie teraz.

W jakim jesteśmy momencie?

W chwili niepewności i chaosu, który pojawił się już wraz z pierwszymi anonsami na temat reformy edukacyjnej obecnego rządu. Teraz ten chaos się pogłębia, a widać go najwyraźniej w podstawówkach, gdzie na gwałt poszukuje się nowych sal, przestrzeni, nauczycieli.

Ci ostatni na studiach i kursach dowiadywali się, że naczelnym zadaniem szkoły jest stymulowanie uczniów do rozwoju. A teraz dostali do rąk nowe – przeładowane wymaganiami – podstawy programowe i nie bardzo wiedzą, jak mają uczniów stymulować, skoro jest tyle materiału do „...

16027

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]