Od 17 sierpnia w sprzedaży najnowsze wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”: Ciało się udało! Dlaczego ciało i cielesność? Trudno o temat bardziej naturalny. Na łamach tego wydania staramy się pokazać wszystkie jego aspekty, także podlegające tabu, jak pornografia, której w czasie pandemii skonsumowano więcej niż kiedykolwiek. Zamiast to zjawisko krytykować, zastanawiamy się, dlaczego w ten sposób oswajamy dzisiaj najgłębsze lęki. Ale sporą część tego Wydania postanowiliśmy poświęcić zmysłowej przyjemności, udowodnić, że ciało nam się w gruncie rzeczy udało.
Artykuły
11.01.2021
Po pandemii nie ma powrotu do szkoły, jaką znaliśmy. Nauczanie online obnażyło bezsens dydaktyki opartej na transmisji wiedzy, którą umocniła ostatnia reforma PiS.
09.12.2019
Dr hab. Krzysztof Biedrzycki, badacz edukacji: PISA 2018 to nie tyle sukces samych gimnazjów, ile „starej”, sprzed obecnych zmian filozofii nauczania.
16.02.2010
Literatura staje się niepotrzebna, gdy pisarz próbuje zastąpić polityka, ideologa, dziennikarza, nauczyciela lub księdza.
29.05.2005
Dobiega końca zasadniczy etap reformy polskiej szkoły: właśnie odbyła się premiera nowej matury. Co zrozumiałe, wzbudziła wiele emocji. Po pierwsze, zawsze budzi obawy to, co nieznane i...
01.06.2003
Anna Nasiłowska uderzyła w dzwon trwogi („TP”, nr 19/ 2003). Trwogi wywołanej projektem nowej matury. Przekonuje, że matura w starej formule była dobra, sprawdziła się, a wszelkie zmiany są...