Reklama

Trawiasty smak

Trawiasty smak

01.05.2016
Czyta się kilka minut
Wychyleni w przyszłość, która ma nas nareszcie zaspokoić ciepłem i bujnością bodźców, przegapiliśmy wczesną fazę, najdramatyczniejszą ze wszystkich, gdy przez parę tygodni, o ile dobrze nadstawić ucha, wszystko dookoła huczy od rozmnażania.
Fot. EAST NEWS
Fot. EAST NEWS
M

Minus cztery. Tyle trzeba, żeby winogrodnik przypomniał sobie o Bogu. Na stronach Falstaffa, austriackiego serwisu informacji winnej, nastroje dalekie od rechotu szekspirowskiego opoja, od którego przedsięwzięcie wzięło swą nazwę. W Austrii zeszły tydzień był fatalny, rozległe jęzory lodowatego powietrza rozlały się szerzej niż zazwyczaj. Nocami w winnicach pali się bele słomy, w nadziei, że dym zadziała jak poduszka przed chłodem, a przede wszystkim zapobiegnie zbyt szybkiemu ogrzaniu zmarzniętych pączków, gdy rano mocniej przyświeci słońce. Albo spryskuje pędy wodą, żeby wytworzyła się na nich ochronna warstewka lodu. Frenetyczna krzątanina bardziej służy pocieszeniu zdesperowanych właścicieli, że „coś” próbowali zrobić. Poniżej minus czterech pozostaje, jak pisze reporter Falstaffa, tylko się modlić.

Podobnie w Burgundii, która po zmierzchu wygląda teraz jak stukilometrowy...

6146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]