Towarzysze i mentorzy

Czy trwający właśnie Synod biskupów o młodzieży będzie miał temperaturę i znaczenie poprzedniego?

Reklama

Towarzysze i mentorzy

Towarzysze i mentorzy

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Czy trwający właśnie Synod biskupów o młodzieży będzie miał temperaturę i znaczenie poprzedniego?
Watykan, aula Pawła VI, czerwiec 2017 r. OSSERVATORE ROMANO / AP / EAST NEWS
G

Gdy numer „Tygodnika”, w którym publikowaliśmy ten tekst, trafia do kiosków, biskupi rozpoczynają właśnie swoje zgromadzenie poświęcone młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania. W odróżnieniu od poprzedniego – poświęconego rodzinie – cieszy się ono znacznie mniejszym zainteresowaniem mediów.

Po co są synody

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, że zgromadzenia Synodu o rodzinie poprzedzone były szeroką dyskusją nad jednym z tematów obrad – otwarciem możliwości pełnego uczestnictwa w Eucharystii rozwodnikom żyjącym w powtórnych związkach. Obecne zgromadzenie także poprzedzało rozesłanie ankiety, która miała zebrać głosy wiernych dotyczące tematyki synodu. W tym przypadku jednak nie było w niej konkretnych, a ważnych i kontrowersyjnych kwestii.

Nie jest to tylko problem medialny. Jeśli przyjrzymy się najważniejszym soborom i synodom w historii Kościoła...

13768

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]