Towarzysze i mentorzy

Czy trwający właśnie Synod biskupów o młodzieży będzie miał temperaturę i znaczenie poprzedniego?

Reklama

Ładowanie...

Towarzysze i mentorzy

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Czy trwający właśnie Synod biskupów o młodzieży będzie miał temperaturę i znaczenie poprzedniego?
Watykan, aula Pawła VI, czerwiec 2017 r. OSSERVATORE ROMANO / AP / EAST NEWS
G

Gdy numer „Tygodnika”, w którym publikowaliśmy ten tekst, trafia do kiosków, biskupi rozpoczynają właśnie swoje zgromadzenie poświęcone młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania. W odróżnieniu od poprzedniego – poświęconego rodzinie – cieszy się ono znacznie mniejszym zainteresowaniem mediów.

Po co są synody

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, że zgromadzenia Synodu o rodzinie poprzedzone były szeroką dyskusją nad jednym z tematów obrad – otwarciem możliwości pełnego uczestnictwa w Eucharystii rozwodnikom żyjącym w powtórnych związkach. Obecne zgromadzenie także poprzedzało rozesłanie ankiety, która miała zebrać głosy wiernych dotyczące tematyki synodu. W tym przypadku jednak nie było w niej konkretnych, a ważnych i kontrowersyjnych kwestii.

Nie jest to tylko problem medialny. Jeśli przyjrzymy się najważniejszym soborom i synodom w historii Kościoła...

13768

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]