Reklama

Tak się odpowiada...

Tak się odpowiada...

08.09.2010
Czyta się kilka minut
W pewnej elitarnej formacji wojskowej, której nazwa rodzi zbyt wiele skojarzeń, by był sens ją tu przytaczać, szkolenie żołnierzy rozpoczynało się od biegania po lesie, wyrywania małych drzewek i zakopywania ich koroną w ziemi. Trwało to dotąd, aż rekruci przestali się pytać: "po co?".
L

List otwarty, który europoseł PiS Marek Migalski skierował do Jarosława Kaczyńskiego, nie mógłby zostać napisany przez kogoś po takim szkoleniu. Same zarzuty i problemy podnoszone w tym liście są oczywiście wałkowane w mediach od kilku dobrych lat - sam nie jestem w stanie zliczyć swoich tekstów, które im poświęciłem na łamach "TP". Co do roli Jarosława Kaczyńskiego w PiS padało już tu stwierdzenie, że "bez niego nie sposób przeżyć, z nim nie sposób wygrać". Jednak znaczenie słów jest różne w różnych ustach. Co innego ktoś z zewnątrz, co innego ktoś z własnych szeregów. Adresat tego listu najwyraźniej uznał, że w warunkach wojny publiczne powątpiewanie w strategię dowództwa może doprowadzić do zupełnego upadku morale całej formacji. Za to jest tylko jedna kara - pod (polityczną) ścianę.

Problem nie dotyczy jednej tylko partii, nawet jeśli w niej jest...

1824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]