Reklama

Szukając antidotum

Szukając antidotum

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Ingerując w turystyczną przestrzeń Krakowa, młodzi artyści starają się ją zdekonstruować, zagarnąć. I, paradoksalnie, za pomocą anarchizujących środków uporządkować. Pytanie: na ile skutecznie?
Maciej Kurak, "Adin, dwa, tri", Plac Matejki w Krakowie / fot. Weronika Szmuc / Krakowskie Biuro Festiwalowe
T

Tego lata Kraków wygląda jeszcze dziwniej niż zazwyczaj. Na murach i słupach ogłoszeniowych widać ślady niedawnej żałoby narodowej i ogłoszenia przedwyborcze. Na bulwarach wiślanych leżą worki z piaskiem, które przed kilku tygodniami miały bronić miasta przed powodzią. Turyści z trudem próbują sobie wyobrazić, jak naprawdę wygląda Rynek, błądząc między ogrodzeniami, za którymi remontuje się Sukiennice. Krakowianie z niepokojem słuchają doniesień, że podziemna trasa turystyczna pod "największym placem XIII-wiecznej Europy" może okazać się niewypałem (podobno w podziemiach pojawił się grzyb, woda unieruchamia kosztowne urządzenia, a prezentacja, która ma się tu znaleźć, całkowicie podporządkowana została banalnym chwytom reklamowym).

Lajkonik sado-maso

Ostatnio na łamach prasy lokalnej rozgorzał spór o wygląd "zrewitalizowanego...

6983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]