Reklama

Ładowanie...

Szorstkie piękno. Co obejrzeć na VoD

w cyklu CO OBEJRZEĆ W WEEKEND
24.02.2023
Czyta się kilka minut
Takie tytuły z trudem przebijają się na kinowe ekrany i ten również nie doczekał się w Polsce dystrybucji. A szkoda, bo „Utama. Nasz dom” to film, w którym warto się zanurzyć | ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ, W KAŻDY WEEKEND
Materiały dystrybutora
S

Szczególną rolę gra w nim górzysty boliwijski pejzaż, choć jego uroda kryje w sobie wiele okrucieństwa. I, jak łatwo się domyślić, w dużej mierze przyłożyła się do tego ręka ludzka. Większość zdjęć kręcona była na południu kraju, w nieurodzajnym i bardzo wyeksploatowanym regionie Potosí, zapomnianym dziś przez bogów i ludzi. Alejandro Loayza Grisi, urodzony w La Paz filmowy debiutant, zobaczył w tym miejscu nie tylko łudząco malowniczą scenerię czy schyłek tradycyjnego rolnictwa, wierzeń i stylu życia, lecz także nasze zmaterializowane lęki, związane z najbardziej podstawowym przetrwaniem. Bo w wiosce zamieszkałej przez rdzennych mieszkańców z etnicznej grupy Keczua od roku nie spadła ani kropla deszczu.

  • „UTAMA, NASZ DOM” – reż. Alejandro Loayza Grisi. Prod. Boliwia/Urugwaj/Francja 2022. HBO Max, Player, Play Now
...
4853

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]