Reklama

Szalom alejchem!

Szalom alejchem!

03.04.2012
Czyta się kilka minut
Jezus po śmierci zjawia się pośród uczniów w sposób zupełnie niewytłumaczalny, ale pozdrawia ich najzwyczajniej w świecie, jakby nic nadzwyczajnego się nie stało.
T

Tak się z nimi wita, jakby się rozstali w najlepszej komitywie zaledwie wczoraj. Szalom alejchem, po naszemu pewnie brzmiałoby nawet nie jak „witajcie”, to nazbyt oficjalne, ale po prostu – „dzień dobry”. Nic dziwnego, że ta zwyczajność i bliskość Jezusa, mówiąc najdelikatniej, Apostołów zaskakuje. Czują się skrępowani, a nawet przestraszeni. Tylko Maria Magdalena zachowuje się w sobie właściwy sposób. Obściskuje Jezusa tak, że nie może się On wyrwać z jej objęć. Ta zwyczajność tych nadzwyczajnych spotkań dużo mówi o Jezusie. On nie tyle się zjawia, przychodzi, zstępuje, co po prostu jest od zawsze tu i teraz. Również wtedy, gdy człowiek umiera ze strachu, bólu, mimo zamkniętych drzwi, szubienicy, grobu, ale i przy ognisku nad brzegiem jeziora. Jednym słowem, na cokolwiek popatrzeć, zawsze patrzy się na Boga.

Nie od razu taki sposób istnienia Boga był dla wszystkich...

3440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]