Reklama

Świeżą kreską

Świeżą kreską

16.09.2013
Czyta się kilka minut
Najmłodsza generacja polskich ilustratorów przedstawia się światu. Niepostrzeżenie stali się potęgą artystyczną.
Alek „Liskula” Morawski, Wizytówka
N

Nazywam się Alek Morawski. Urodziłem się w Stanach, lecz wychowałem głównie w Polsce. W Warszawie jako dziecko spędzałem godziny przed telewizorem, chłonąc kreskówki z Cartoon Network i amerykańskie filmy na kasetach VHS. Ale fascynowały mnie też polskie bajki ze starymi ilustracjami, rysunki z elementarza, książeczki z Plastusiem. Gdy wróciłem za ocean i zacząłem tam chodzić do szkoły, moją ulubioną kreskówką stała się „Aaahhh!! Real Monsters”, idealnie pasująca do mojego szczeniackiego gustu. Cartoonowy humor amerykańskich produkcji, a do tego pokręcone potwory i wypłowiałe kolory. Godzinami rysowałem własne wersje przedstawianego w niej świata, którego klimat wydawał mi się bardzo swojski. Nieprzypadkowo, bo potem okazało się, że dyrektorem artystycznym tych produkcji był rosyjski animator Sergey Shramkovsky. Jeśli więc coś mnie ukształtowało, wpłynęło na mój styl...

15953

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]