Reklama

Święto marzycieli

Święto marzycieli

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Mamy modę na różnego rodzaju tajemne energie.
P

Ponoć można się w nie zaopatrzyć m.in. przez odpowiednie ułożenie palców u rąk, czy określony sposób siedzenia na podwiniętych nogach. Zdobytą energię można przekazywać, jak energoterapeuci, przez dotykanie. Obok dobrych, uzdrawiających energii, mamy paskudne, sprowadzające choroby, ale i na nie znajdzie się sposób. Wystarczy pod łóżkiem trzymać skrawki miedzianej blachy albo zaopatrzyć się w wisiorek z odpowiedniego kamienia. Bywa, że do tych tajemniczych sił, energii, zaliczamy Bożą łaskę, jak też Ducha Świętego.

Tymczasem Duch Święty to nie żadna energia ani cud, wyjątkowe wydarzenie, ale zwyczajność. Łatwo to sprawdzić. My, istoty rozumne, chlubiący się tym, że staramy się żyć racjonalnie, w pewnej, ale najważniejszej sprawie postępujemy w sposób bardzo nieracjonalny, a już na pewno wbrew sprawdzonemu powszechnie doświadczeniu. Mamy odwagę negować...

2974

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]