Reklama

Święci na wynajem

Święci na wynajem

14.12.2014
Czyta się kilka minut
Musi mieć swój wzrost i kawał łapy, nie jakieś chucherko. Ponadto – informują agencje zatrudnienia – powinien być „osobą otwartą” i „naturalnie wesołą”. Sztuczna wesołość jest przez ludzi łatwo wychwytywana.
Święty Mikołaj na lodowisku, Chorzów, 06.12.2014 r. / Fot. Adrian Slazok/REPORTER/EASTNEWS
P

Podniosła atmosfera świąt kojarzy się Mirkowi głównie z windą między piętrem pierwszym a drugim, którą już drugi rok podróżuje w tym czasie kilkadziesiąt razy dziennie. Wyżej nie jeździ, wyżej siedzi kierownictwo galerii.

Mirek sprawia, że niektóre dzieci uśmiechają się, a niektóre uciekają z płaczem, bo nie jest tak – tłumaczy – że każdy dzieciaczek na Świętego zareaguje tak samo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że Świętemu zdarza się niekiedy brzydko pachnieć z ust.

Tomek mógłby być synem Mirka, a mówi mu po imieniu: „te, Miras”, co Mirkowi podoba się średnio. Tomek chodzi jako Święty w innym rewirze (zaraz przy pokrowcach na komórki) i tylko roznosi ulotki. Z Mirkiem, który zagaduje do dzieciaczków i bierze je na kolana, poznali się rok temu na przystanku pod galerią, z którego wsiadali do autobusu.

W autobusie jest ciepło i Mirkowi czasem leci oko. Kiedyś...

11343

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]