Reklama

Sprawdzać polityków

Sprawdzać polityków

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Nieustannie czytamy, słyszymy, oglądamy rozmowy z politykami, którzy mówią, co chcą. To ich dobre prawo. Ale obowiązkiem mass mediów jest informowanie czytelnika czy widza na temat faktów, które politycy podają. Bardzo często trudno jest to wykonać od razu (zwłaszcza kiedy rozmowa odbywa się na żywo w telewizji czy radiu), ale wtedy można to zrobić w osobnej audycji.
T

Takie informacje korygujące nieostrożne lub wręcz kłamliwe wypowiedzi polityków są niezbędne, gdyż inaczej my, słuchacze lub czytelnicy jesteśmy bezbronni. Ile pieniędzy trzeba wydać na modernizację wojska? Po co znosić instytucję Senatu i czym ją zastąpić lub czy w ogóle nie zastępować? Takich pytań można przytoczyć bardzo wiele. Politycy ciągle coś mówią, a obowiązkiem mass mediów jest ich sprawdzać lub co najmniej umieszczać informację w kontekście szerszym.

Posłużmy się przykładem Senatu. Nie wiem, czy należy go znieść czy nie, ale wiem na pewno, że bzdurny jest argument głoszący, ile to państwo na tym oszczędzi, bo to suma minimalna w skali budżetu. Inne argumenty chciałbym móc porównać z tym, jak wyglądają sprawy w cywilizowanych krajach, w których druga izba parlamentu występuje. Jakie ta izba pełni funkcje? Dlaczego się jej nie kasuje? Jakim typem...

3734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]