Reklama

Spotkanie rodzin w Dublinie

Spotkanie rodzin w Dublinie

27.08.2018
Czyta się kilka minut
Temat nadużyć seksualnych w Kościele zdominował wizytę Franciszka w Irlandii, zorganizowaną z okazji 9. Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.
AFP / EAST NEWS
P

Papież spotkał się z rodzinami z całego świata (80 tys. osób), z małżeństwami i narzeczonymi, tradycyjnie z władzami i duchowieństwem, odwiedził bezdomnych. Ale przede wszystkim mierzył się z kryzysem przeżywanym przez Kościół irlandzki. Podczas mszy z niską frekwencją (130 tys. uczestników) w parku Phoenix przepraszał „za nadużycia władzy i sumienia oraz wykorzystywanie seksualne przez ludzi Kościoła”. Wcześniej rozmawiał z ośmioma ofiarami nadużyć, które przekazały list o 100 tys. dziewcząt-matek, oddzielonych siłą w instytutach zakonnych od swych dzieci. Uczestniczka spotkania – Mary Collins – ujawniła, że papież nie zamierza powołać osobnego trybunału, który sądziłby biskupów tuszujących nadużycia. ©℗

Czytaj także: Zuzanna Radzik: Molestowanie - papież przeprasza, katolicy tracą cierpliwość

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Panstwo ten smutek i bol naszego Papieza? Postawmy sie wiec choc troche w Jego roli. Twoj syn ojcze zbalamucil trzy dziewczyny z twego sasiedztwa nie powiem ze je molestowal bowiem tego ojcze nie dowiesz sie od swego syna nigdy ale gdy czwartej zgwalconej zrobil dziecko to te poprzednie trzy przypomna ci zebys sie nim wreszcie zajal. Co wiec powiesz swemu ukochanemu jedynakowi ? Nie wiem ? Jedno jednak wiem ze na Papieza nadal bedziesz pomstowal a swego synalka bedziesz kryl.Czytu jest jeszcze chrzescijanstwo czy moze juz tylko barbarzynstwo?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]