Reklama

Ładowanie...

Siostra Chmielewska otwiera nowy dom dla potrzebujących

Siostra Chmielewska otwiera nowy dom dla potrzebujących

13.02.2023
Czyta się kilka minut
/ T. ORŁOWSKI / MATERIAŁY PRASOWE

„To najpiękniejszy przytułek na świecie, nowy dom dla ludzi bezdomnych, starszych, chorych i niepełnosprawnych” – tak s. Małgorzata Chmielewska mówiła o otwarciu nowej placówki przy ul. Foliałowej 10 w warszawskich Włochach, prowadzonej przez Fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia. Działkę dało Miasto Warszawa, budowa została sfinansowana przez osoby prywatne i Fundację Biedronki. W nowoczesnym budynku jest 80 miejsc w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gabinety medyczne i rehabilitacyjne wyposażyła WOŚP. – Coraz więcej osób bezdomnych to starsi, schorowani ludzie, którzy nie mieszczą się w systemie wsparcia. Dla nich jest ten dom – wyjaśnia „Tygodnikowi” s. Chmielewska. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]