Reklama

Spacer

Spacer

10.06.2017
Czyta się kilka minut
Czasem, żeby coś napisać, muszę z dnia zrobić noc. Zwłaszcza kiedy słońce jest po stronie, na którą wychodzą moje okna.
W

W silnym słonecznym świetle nie sposób się skupić. Zasuwam więc zasłony, im ciemniejsze, tym cięższe. Po półtoragodzinnym spacerze, prysznicu i półgodzinnej drzemce mogę wreszcie usiąść nad klawiaturą.
W parku, w siłowni pod gołym niebem ćwiczą staruszkowie. Kobiety i mężczyźni, zadowoleni, że nikt im nie przeszkadza, wymachują nogami, wyginają się na boki i wspinają na nieistniejące schody. Nie widać, żeby byli zmęczeni, widocznie przychodzą tu codziennie i powtarzają ten sam zestaw ćwiczeń. Obliczam w głowie, że mogli przybyć do Głogowa jako małe dzieci razem z rodzinami przesiedlonymi z Kresów lub skuszonymi przez hasła wzywające do osiedlania się na Ziemiach Zachodnich. Głogów nie był wtedy atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Zamienione w twierdzę miasto było w 1945 r. oblegane przez sześć tygodni i zniszczone w 95 procentach. Ci, którzy się na nie zdecydowali, zastali...

4064

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]