Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

17.11.2014
Czyta się kilka minut

„Dominujące myślenie proponuje czasem fałszywe współczucie, zgodnie z którym przyzwolenie na aborcję uważa się za pomoc; za akt godności dokonanie eutanazji; za zdobycz naukową – produkcję dziecka”, mówił 15 listopada Franciszek do włoskiego stowarzyszenia lekarzy katolickich.
Internet obiegła informacja, że papież Franciszek jest przeciw in vitro, eutanazji, aborcji. Niektórzy zareagowali tak, jakby to było jakąś nowością. Ożywiło się zwłaszcza skrzydło konserwatywne – jak zawsze, gdy papież mówi coś „konserwatywnego”. Ale podobnie się dzieje, gdy papież powie czy zrobi coś w odbiorze „liberalnego”. Wtedy ożywia się skrzydło liberalne i z dobrym samopoczuciem ogłasza, że papież jest ich. Nie ma to nic wspólnego z zaufaniem wobec posługi Piotra, ale jest jedynie potwierdzaniem własnej wizji Kościoła, stworzonej na swój obraz i podobieństwo. Taki papież i...

956

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]