Reklama

Skała królowej

Skała królowej

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Ostre wypowiedzi polityków, okręty wojenne i inspekcja Unii Europejskiej – trwa kolejna odsłona brytyjsko-hiszpańskiego sporu o Gibraltar. Chodzi o honor czy o pieniądze?
Wczasy pod „Skałą”: turyści przechodzą przez pas startowy lotniska w Gibraltarze. 7 sierpnia 2013 r. Fot. Oli Scarff / GETTY IMAGES / FPM
N

Nurkowie byli zaopatrzeni w taśmę mierniczą i... hiszpańską flagę. Taśmą zmierzyli betonowe bloki zatopione kilka tygodni temu u wybrzeży Gibraltaru. Z flagą – pozowali do zdjęć, które zamieścili potem na Twitterze. Jak się okazało, wysłała ich hiszpańska policja w celu zmierzenia bloków, tworzących kontrowersyjną sztuczną rafę. Kontrowersyjną, bo władze Gibraltaru twierdzą, że chodziło o stworzenie warunków do odrodzenia się fauny morskiej, natomiast Hiszpanie argumentują, że bloki uniemożliwiają połowy rybakom.
„To poważne pogwałcenie suwerenności Zjednoczonego Królestwa”, stwierdził gubernator sir Adrian Johns po ujawnieniu informacji o nurkach. Nie pomoże to też zapewne w rozwiązaniu konfliktu, który nasila się od kilku tygodni.
ŻYCIE LEPSZE NIŻ W MADRYCIE
Hiszpańsko-brytyjski spór o Gibraltar – skalisty skrawek ziemi nazywany właśnie „The...

10141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]