Reklama

Scenariusze przyszłości

Scenariusze przyszłości

28.11.2016
Czyta się kilka minut
Jonathan Nolan w serialu „Westworld” nawiązuje do najambitniejszych produkcji stacji HBO. I wreszcie wychodzi z cienia swojego brata, najbardziej kasowego reżysera XXI wieku.
Jonathan Nolan z Anthonym Hopkinsem na planie serialu „Westworld” Fot. John P. Johnson / HBO
W

W filmie „Prestiż” Christian Bale wciela się w dwie role: młodego, diabolicznie ambitnego magika i pozostającego w cieniu jego technicznego asystenta, pomagającego przygotowywać kolejne numery. Jak się okazuje w zaskakującym zakończeniu, te dwie postaci to bracia bliźniacy. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu przebrania i charakteryzacji ukrywają to przez całe życie przed światem, co czyni wiarygodnym kluczowy trik magika – numer z „teleportacją”.
Nad scenariuszem filmu pracował duet braci – Christopher i Jonathan Nolan. Ten pierwszy traktowany był już wtedy jako jedna z gwiazd filmowej reżyserii XXI w. Ten drugi pozostawał w cieniu. Nic dziwnego, że dziennikarze pytali, czy relacja braci bliźniaków z filmu odpowiada tej między duetem scenarzystów.
„Brat zawsze chciał zostać reżyserem, ja pisarzem” – odpowiadał na takie pytania Jonathan. A w filmie tak na ogół bywa, że...

11741

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ja rozumiem, że na potrzeby artykułu pisze się różne rzeczy, ale żeby taki spoiler na samym początku...? ;)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]