Reklama

Sąsiedzi

Sąsiedzi

25.10.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, ostatnimi czasy raz po raz spotyka mnie jakaś miła niespodzianka. Na pewno natknąłeś się już kiedyś na ankiety z pytaniem, kogo ludziska nie chcieliby mieć za sąsiada.
P

Pytanie postawione zaprawdę sprytnie, bo niby proste, a pozwala odkryć najgłębsze człecze lęki, uprzedzenia i niechęci. Właśnie analizowałem wyniki tego typu badania, które niedawno przeprowadzono w naszym pięknym kraju, i spieszę Ci donieść, co w trawie piszczy.
Na pierwszych miejscach większych zaskoczeń brak. Niemal połowa Nadwiślańczyków nie chce mieszkać obok uchodźców. A któż chciałby mieć za sąsiada ciapatych brudasów, zakonspirowanych terrorystów i zwyrodniałych gwałcicieli? Na dodatek roznoszących groźne choroby i pasożyty? Na niższym stopniu podium znaleźli się pederaści i – jak mniemam – nie wymaga to szerszego komentarza. Medal brązowy zgarnęli cudzoziemscy robotnicy. To też łatwo wyjaśnić: dość powiedzieć, że prawdziwym Polakom odbierają pracę i płacę, na dodatek oszukując i kradnąc na boku. Co czwarty mieszkaniec Przedmurza Chrześcijaństwa nie zdzierży za ścianą...

3932

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie ma co liczyć zatem na miłosierdzie i z strony jego kontynuatorów. Rzymianie zamordowali Jezusa, ich kontynuatorzy zrobili z języka Impreium Romanum dziwaczną "świętość" i dokończyli dzieła mordując idee przesłania Jezusa, ktoś nie wierzy? Niech poczyta historię, Ewangelie, rozejrzy się w koło, zajedzie do Rzymu zwiedzi Watykan, spróbuje szczerej rozmowy z proboszczem, i choć raz przyuważy wizytę biskupa w swojej parafii lub gdziekolwiek, i sam sobie oceni. Imperium Romanum było brutalne ale i skuteczne, można było po nim wiele oczekiwać, ale nigdy nie miłosierdzia, spadkobiercy są dosyć podobni.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]