Reklama

Ładowanie...

Sąsiedzi

25.10.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, ostatnimi czasy raz po raz spotyka mnie jakaś miła niespodzianka. Na pewno natknąłeś się już kiedyś na ankiety z pytaniem, kogo ludziska nie chcieliby mieć za sąsiada.
P

Pytanie postawione zaprawdę sprytnie, bo niby proste, a pozwala odkryć najgłębsze człecze lęki, uprzedzenia i niechęci. Właśnie analizowałem wyniki tego typu badania, które niedawno przeprowadzono w naszym pięknym kraju, i spieszę Ci donieść, co w trawie piszczy.
Na pierwszych miejscach większych zaskoczeń brak. Niemal połowa Nadwiślańczyków nie chce mieszkać obok uchodźców. A któż chciałby mieć za sąsiada ciapatych brudasów, zakonspirowanych terrorystów i zwyrodniałych gwałcicieli? Na dodatek roznoszących groźne choroby i pasożyty? Na niższym stopniu podium znaleźli się pederaści i – jak mniemam – nie wymaga to szerszego komentarza. Medal brązowy zgarnęli cudzoziemscy robotnicy. To też łatwo wyjaśnić: dość powiedzieć, że prawdziwym Polakom odbierają pracę i płacę, na dodatek oszukując i kradnąc na boku. Co czwarty mieszkaniec Przedmurza Chrześcijaństwa nie zdzierży za ścianą...

3932

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]