Reklama

Sanacja, a nie adoracja

Sanacja, a nie adoracja

04.11.2009
Czyta się kilka minut
Należy bać się powrotu państwa PiS-u, ale ten strach nie powinien paraliżować działań naprawczych państwa jako takiego.
O

Od końca września polska polityka żyje skutkami "afery hazardowej". I chociaż nie wiemy, jak się to wszystko zakończy, nie wiemy nawet, czy słuszne jest używanie analogii do "afery Rywina", pewne jest, że ta sprawa oznacza jakiś ważny zakręt polityczny rządu Donalda Tuska.

Nie wiemy przede wszystkim trzech rzeczy. Jak dalece prace komisji śledczej odsłonią ewentualne wstydliwe dla rządu kulisy? Czy na dłuższą metę skutki tej afery osłabią szanse wyborcze Tuska i Platformy Obywatelskiej? Nie wiemy w końcu - a to jest pytanie najważniejsze - czy z tej przykrej historii Polska wyjdzie ze wzmocnionymi instytucjami, a choćby tylko z poprawionymi obyczajami politycznymi, czy też wszystko pozostanie po staremu.

Jakkolwiek polityczne filiacje Mariusza Kamińskiego - odwołanego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego - są widoczne (a nie powinny być),...

9933

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]