Reklama

Rydzyk TV

Rydzyk TV

23.02.2003
Czyta się kilka minut
Tworzona przez o. Tadeusza Rydzyka i fundację „Lux Veritatis” telewizja Trwam otrzymała dziesięcioletnią koncesję na nadawanie programu drogą satelitarną. Spośród dziewięciu członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trzy osoby wstrzymały się od głosu.
P

Pierwsze informacje pojawiły się w grudniu, podczas obchodów 11. rocznicy Radia Maryja. „Księża biskupi. Tak się pytam, przy was chciałbym zapytać wszystkich, czy chcecie tego, żeby było was widać, a nie tylko słychać, chcecie?” - mówił podczas Mszy w toruńskim kościele św. Józefa o. Rydzyk. Kilka dni później do KRRiTV trafił wniosek koncesyjny.

TV Trwam będzie stanowiła część „medialnego holdingu”, w którego skład wchodzą już Radio Maryja i „Nasz Dziennik”. Podobnie jak toruńska rozgłośnia, telewizja będzie nadawać program o charakterze edukacyjno-poradniczo-religijnym z dużą ilością programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i fabularnych. Inaczej niż Radio Maryja, TV Trwam jest przedsięwzięciem komercyjnym i zamierza emitować reklamy - limit to 15 proc. czasu antenowego. Na początku nowa telewizja będzie nadawała 5 godzin dziennie, ale docelowo ponad 15. Jej twórcy...

4697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]