Reklama

Ładowanie...

Rydzyk TV

23.02.2003
Czyta się kilka minut
Tworzona przez o. Tadeusza Rydzyka i fundację „Lux Veritatis” telewizja Trwam otrzymała dziesięcioletnią koncesję na nadawanie programu drogą satelitarną. Spośród dziewięciu członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trzy osoby wstrzymały się od głosu.
P

Pierwsze informacje pojawiły się w grudniu, podczas obchodów 11. rocznicy Radia Maryja. „Księża biskupi. Tak się pytam, przy was chciałbym zapytać wszystkich, czy chcecie tego, żeby było was widać, a nie tylko słychać, chcecie?” - mówił podczas Mszy w toruńskim kościele św. Józefa o. Rydzyk. Kilka dni później do KRRiTV trafił wniosek koncesyjny.

TV Trwam będzie stanowiła część „medialnego holdingu”, w którego skład wchodzą już Radio Maryja i „Nasz Dziennik”. Podobnie jak toruńska rozgłośnia, telewizja będzie nadawać program o charakterze edukacyjno-poradniczo-religijnym z dużą ilością programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i fabularnych. Inaczej niż Radio Maryja, TV Trwam jest przedsięwzięciem komercyjnym i zamierza emitować reklamy - limit to 15 proc. czasu antenowego. Na początku nowa telewizja będzie nadawała 5 godzin dziennie, ale docelowo ponad 15. Jej twórcy...

4697

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]