Pies stróżujący i ojciec dyrektor

Prawnicy Watchdoga, domagając się informacji na temat dotacji publicznych dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, poruszyli delikatną strunę. Stąd gwałtowna reakcja mediów o. Rydzyka – i ...

Reklama

Pies stróżujący i ojciec dyrektor

Pies stróżujący i ojciec dyrektor

24.05.2021
Czyta się kilka minut
Prawnicy Watchdoga, domagając się informacji na temat dotacji publicznych dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, poruszyli delikatną strunę. Stąd gwałtowna reakcja mediów o. Rydzyka – i przedstawicieli władzy.
XXVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Częstochowa, lipiec 2018 r. KAROL PORWICH / EAST NEWS
C

Chciałbym wyrazić słowa solidarności z ojcem dyrektorem i całą rodziną Radia Maryja” – powiedział 30 kwietnia na antenie radiostacji należącej do o. Tadeusza Rydzyka Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Słowa te padły w dniu, w którym o. Rydzyk został wezwany do sądu na rozprawę dotyczącą zarządzanej przez niego Fundacji Lux Veritatis (Światło Prawdy) oraz dostępu do informacji na temat dotacji publicznych dla Fundacji, o który wystąpiło Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska.


To my powinniśmy podać do sądu Watchdoga, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. / O. RYDZYK na antenie Radia Maryja, 3 maja.


Sam proces miał się rozpocząć na początku kwietnia, ale Sąd Rejonowy Warszawa-Wola otrzymał liczne wnioski formalne od obrońców Fundacji oraz – co nietypowe – od samej prokuratury...

16229

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

moje pieniądze? Już raz ludzie dobrego serca zaufali o. Rydzykowi, kiedy wzywał do ratowania stoczni Gdańskiej. Wiele osób przesłało mu swoje świadectwa udziałowe. I co się stało z tymi kilkudziesięcioma milionami złotych? Ano o. Król wtopił część na giełdzie w akcje upadającego przedsiębiorstwa, a w roku 2006 "Nasz Dziennik" napisał, że za pieniądze, wpłacane na ratowanie Stoczni Gdańskiej, powstało imperium medialne redemptorystów.

Od czasów emisji programu śledczego TVP na temat o. Rydzyka w l. 90. powstało wiele, wiele i zawsze według tego samego scenariusza programów i tekstów. A schemat scenopisowy jest taki: "Szanowni Państwo, śledzimy o. Rydzyka, jak wchodzi do sklepu z pustymi rękami. Czekamy co się stanie - uwaga! wychodzi i... proszę - wyszedł z torbą artykułów, proszę państwa! Czyżby ukradł? Czy na pewno zapłacił całą sumę? Może został wpuszczony w niejasnych okolicznościach do magazynu? Tego nie wiemy, ale wszyscy widzą, że do czegoś doszło" Che,che, jakieś coś tam, co się nazywa Watchdog, sobie zażyczyło wglądu do rozliczeń, a gdy nie dostało kompletu, zaczęło sugerować przestępstwo, che..che.. No zobaczymy, jak to potoczy się dalej...

od 20 lat w spółkach PISu niuchająca. Podchodzi owe, coraz coś znachodzi i tyle. Kolejne rządy mijają i nic. Ot, niedola śledzi z GW. Jedyna ich nadzieja, że jak głodomory dopchają się do władzy to razem z niezawiślakami coś wykombinują i przeklętych pisiaków wsadzą a majątek po nich niezabudkom rozdadzą.

...lecz przede wszystkim wstyd i hańba klerowi katolickiemu, biskupom w szczególności

Polska energetyka zawierzona została opiece Matce Bożej. Jedyny okręt podwodny jakim dysponuje nasz kraj, po dwóch latach remontów, zanurza się tylko w obecności okrętów ratowniczych, a całkowitą zdolność bojową osiągnie prawdopodobnie za dwa lata. zamykają nam kopalnie Turów i tak to można bez końca, choć po staremu mamy znowu nowy ład. Zajmowanie się Rydzykiem to zwykła strata czasu. Z każdym dniem w niebyt odchodzą ludzie na których ma kwity, jego wszechmoc jest już dziś w dużym stopniu nadętą marketingową bańką, całkowicie pustą w środku. Bez dwóch zdań, toruńska rozgłośnia to centrum i twarz polskiego katolicyzmu, który chyli się ku upadkowi. Jeśli ktoś z tego powodu odczuwa satysfakcję, to jego radość jest naiwna i głupia. Pustkę po naszym katolicyzmie już zajmuje głupota i zabobon. Jeśli ktoś pracował dla korporacji i ma doświadczenie jako urzędnik państwowy, to wie na czym polega różnica w zarządzaniu i rozumie dlaczego repolonizacja biznesu to zły pomysł. Sukces imperium Rydzyka to doskonały dowód na to.

Jaki reżim - taka odwaga (za złotówkę - tona) ------------------------------------------------------------------------- A chwała ? Przecież takich sprawiedliwców fundowanych to się namnożyło jak konstytucjonalistów i wirusologów w necie. Bardziej się toto rozrosło niż rydzykowe i jeszcze się pleni i pieni nieraz jak pieniacz sądowy. Najlepiej to w fundacji - walczącej, strzegącej czy broniącej się zagnieździć. Tam prędzej można dobry interes zrobić, niż się niebezpiecznie narazić. Pieniążki z zagranicy i z kraju od zrobionych w demokratę idą, zaproszenia na wywiady od równie odważnych mediów nadchodzą a totalna opozycja (też totalnie odważna) po zmianie władzy może odważniaków z fundacji i skądinąd - intratnymi posadami nagrodzić . A odważni to 8 lat władzy PO-PSL przespali ? Nawet dochodami Owsiaka się nie zainteresowali ani temu co się tym zajął do dziś nie pomogli.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]