Reklama

Ruchy w ruchach

Ruchy w ruchach

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Najbardziej chwytliwe zjawisko sezonu w polityce, czyli ruchy miejskie, weszło w fazę przesilenia.
O

Organizacje identyfikujące się z programem zrównoważonego rozwoju, ekologii i wrażliwości na biedę, operujące antyestablishmentowym językiem i pokoleniowym antagonizmem, skutecznie zawalczyły w ostatnich wyborach. Choć szczególnie warte uwagi są mniejsze miasta, z Gorzowem na czele, najwięcej hałasu powstało wokół warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, które wprowadziło aż czworo ludzi do rady Śródmieścia. Tyle że nie minął miesiąc, a troje jego radnych uległo banalnej korupcji politycznej, zawierając koalicję z PO w zamian za stołki. Nic w sumie dziwnego: warszawskie dzielnice to obszar bezpardonowej partyjnej rozgrywki, ale rzecz boli z uwagi na szybkość, z jaką życie zweryfikowało deklaracje o technokratycznej alternatywie wolnej od partyjnictwa.
Szef MJN Jan Śpiewak o jednym ze „zdrajców” mówi z żalem w wywiadzie: „chodziłem z nim do jednej szkoły, tak że nie jest...

1529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]