Reklama

Rock w służbie korporacji

Rock w służbie korporacji

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Jeśli nazwę U2 przetłumaczyć jako „ty także”, idealnie wpisuje się ona w ostatni zabieg marketingowy zespołu. Dzięki współpracy z firmą Apple najnowszy album irlandzkiej grupy trafił bowiem do 500 milionów ludzi.
A

A dokładniej, do każdego użytkownika programu iTunes oraz do każdego posiadacza iPhone’a. W ten oto sposób informatyczny gigant przywitał szóstą edycję swojego najpopularniejszego produktu. Choć żaden z użytkowników nie musiał zapłacić ani grosza za cyfrową wersję „Songs of Innocence”, zespół nie zdecydował się na taki ruch pro publico… Bono.
Spekuluje się, że firma Apple zapłaciła rockowemu kwartetowi około 100 milionów dolarów. Przy okazji premiery menadżer zespołu Guy O’Seary pochwalił hojną korporację za finansowe wspieranie organizacji charytatywnych, w tym fundacji RED, która pomaga chorym na AIDS. Dziwnym trafem w wypowiedzi nie pojawił się wątek outsourcingu i samobójstw pracowników chińskiej fabryki Foxconn, która produkuje gadżety Apple’a. Biorąc pod uwagę okoliczności wydania nowej płyty U2, jej tytuł („Pieśni niewinności”) wydaje się więc niesmacznym żartem, a hołd...

2016

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]