Reklama

Ładowanie...

Renowacja linii kolejowej na Kubie

Renowacja linii kolejowej na Kubie

21.06.2021
Czyta się kilka minut
RAMON ESPINOSA / AP / EAST NEWS
2

27-kilometrowa linia Hawana–Bejucalna Kubie, otwarta w 1837 r., była pierwszą trasą kolejową w Ameryce Łacińskiej. Zbudowana na życzenie króla Hiszpanii Ferdynanda II, została pod koniec XIX w. kupiona i rozbudowana przez Amerykanów, a po objęciu władzy przez Fidela Castro w 1959 r. znacjonalizowana. Dziś sieć kolejowa na wyspie liczy 4226 km, z czego tylko 140 jest zelektryfikowanych. W 2010 r. rozpoczęto, wciąż trwającą, restaurację i modernizację kolei kubańskich. Na zdjęciu: prace wokół zabytkowego czteropiętrowego budynku dworca z 1910 r. Hawana, 17 czerwca 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]