Reklama

Renowacja linii kolejowej na Kubie

Renowacja linii kolejowej na Kubie

21.06.2021
Czyta się kilka minut
RAMON ESPINOSA / AP / EAST NEWS
2

27-kilometrowa linia Hawana–Bejucalna Kubie, otwarta w 1837 r., była pierwszą trasą kolejową w Ameryce Łacińskiej. Zbudowana na życzenie króla Hiszpanii Ferdynanda II, została pod koniec XIX w. kupiona i rozbudowana przez Amerykanów, a po objęciu władzy przez Fidela Castro w 1959 r. znacjonalizowana. Dziś sieć kolejowa na wyspie liczy 4226 km, z czego tylko 140 jest zelektryfikowanych. W 2010 r. rozpoczęto, wciąż trwającą, restaurację i modernizację kolei kubańskich. Na zdjęciu: prace wokół zabytkowego czteropiętrowego budynku dworca z 1910 r. Hawana, 17 czerwca 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]