Ręczne sterowanie
Ręczne sterowanie
Niełatwo malować obraz Chin w czasie kryzysu. Gospodarka rośnie, rezerwy walutowe są gigantyczne, indeks giełdy w Szanghaju pnie się w górę, sytuacja wewnętrzna jest stabilna. Można by powiedzieć, że gdy innym idzie źle, chiński model się sprawdza, a świat, na czele z USA, prosi wręcz Chińczyków o większy udział w walce z kryzysem i przymyka oczy na inne problemy ("Prawa człowieka nie mogą stać na przeszkodzie w zwalczaniu globalnego kryzysu" - mówiła w Pekinie Hilary Clinton).
A jednak różowo nie jest. Władze są zaniepokojone. Na niedawnym Narodowym Kongresie Ludowym delegaci powtarzali wciąż, jak niepewne są czasy, i że dla utrzymania spokoju trzeba stymulować wzrost gospodarczy. Bo choć gospodarka rośnie, to o połowę wolniej niż rok temu, i nie wiadomo, czy uda się osiągnąć planowane 8 proc.
Tyle potrzeba, by wchłonąć 10 mln osób...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]