Reklama

Ładowanie...

Rakieta spada na Polskę. Co teraz?

Tekst aktualizowany 16 listopada o godz. 10:15
15.11.2022
Czyta się kilka minut
To nie była rakieta wystrzelona przez Rosjan, lecz ukraińska antyrakieta przeciwlotnicza – taką informację Joe Biden miał przekazać w środę nad ranem czasu polskiego politykom z innych państw.
Przewodów dnia 16 listopada 2022 r. Fot. Paweł Wodzyński / East News
A

Aktualizacja z dn. 16 listopada w dalszej części tekstu

Co się stało, to już wiadomo. To znaczy: bez wątpienia wiadomo to decydentom w Waszyngtonie, Warszawie oraz w innych zachodnich stolicach. Teren Ukrainy oraz Rosji i Białorusi jest dzisiaj pod tak intensywną kontrolą wywiadowczą krajów NATO, przy użyciu wszelkich możliwych środków technicznych, że jeśli jakaś rakieta zostaje wystrzelona z terytorium Rosji lub sprzymierzonej z nią Białorusi, to można mieć pewność, iż jej tor lotu jest pilnie śledzony i dokumentowany. Podobnie jak tory lotów ukraińskich rakiet przeciwlotniczych.

Jeżeli więc rakieta, która we wtorek 15 listopada po południu spadła na gospodarstwo rolne we wsi Przewodów, położonej blisko granicy z Ukrainą w powiecie hrubieszowskim, zabijając dwóch polskich obywateli, przyleciała zza wschodniej granicy, to można być pewnym również i tego, że...

10863

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]