Reklama

Radykalizacja

Radykalizacja

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Ani JPII, ani RPIV. Świat, który pokazuje Przemysław Wojcieszek, nie spełnia norm żadnego z nowych projektów etycznych czy patriotycznych. A jednak bohaterowie jego sztuki, młodzi mieszkańcy Warszawy, żyją w cieniu tych projektów.
B

Bohaterkami spektaklu są dwie dziewczyny. Magda (Agnieszka Podsiadlik) pochodzi z prowincji, Sugar (Roma Gąsiorowska) to wielkomiejska spryciara, umiejąca wynajdywać życiowe atrakcje. Pierwszą wyrzucono z domu, kiedy rodzice dowiedzieli się, że jest lesbijką. Druga żyje z matką, którą porzucił ojciec.

Dziewczyny zakochują się w sobie we właściwy dla siebie sposób. Pierwsza z całym oddaniem i nieśmiałością, druga spontanicznie, ale nie do końca. Uciemiężone przez dziki kapitalizm smażalni kurczaków (już zresztą pokazanej ironicznie, wyśmianej, wydrwionej parodii korporacji w wersji made in Poland), molestowane seksualnie przez zięcia właściciela (Eryk Lubos) i podrywane przez kolegę (Rafał Maćkowiak), który chce zostać aktorem po to, by mieć co wieczór seks z inną dziewczyną, chodzą na slamy.

Właściwie mogłaby to być historia prawie liryczna, o...

6819

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]