Reklama

Ładowanie...

Helena S.amobój

06.03.2006
Czyta się kilka minut
TR Warszawa wystartował z nowym projektem TR/PL, którego zadaniem ma być szukanie "współczesnej formy dramatycznej dla współczesnej Polski. Do współpracy zaproszono młodych autorów.
Agnieszka Podsiadlik (Malve) (fot. S. Okołowicz)
J

Jeszcze niedawno polski teatr narzekał na brak nowej dramaturgii. W ciągu kilku ostatnich lat ta luka została wypełniona obficie: mamy cały wysyp utworów, które są publikowane (dopiero co ukazała się trzecia już antologia współczesnych dramatów, "Made in Poland") i chętnie wystawiane. Przy niektórych scenach utworzono specjalne placówki nastawione na współpracę z młodymi autorami (np. Garaż Poffszechny), podobny profil obierają sceny niezależne (np. Teatr Wytwórnia). W Warszawie działa Laboratorium Dramatu, gdzie dramatopisarze pracują pod okiem Tadeusza Słobodzianka i w ścisłej współpracy z reżyserami. Projekt TR/PL częściowo powiela ten pomysł.

Teatr potrzebuje świeżego głosu, który sprawiłby, że scena stanie się miejscem dyskusji na tematy aktualne, prowadzonej z punktu widzenia młodego pokolenia. To słuszny kierunek, byle towarzyszyła mu postawa krytyczna...

7591

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]