Reklama

Helena S.amobój

Helena S.amobój

06.03.2006
Czyta się kilka minut
TR Warszawa wystartował z nowym projektem TR/PL, którego zadaniem ma być szukanie "współczesnej formy dramatycznej dla współczesnej Polski. Do współpracy zaproszono młodych autorów.
Agnieszka Podsiadlik (Malve) (fot. S. Okołowicz)
J

Jeszcze niedawno polski teatr narzekał na brak nowej dramaturgii. W ciągu kilku ostatnich lat ta luka została wypełniona obficie: mamy cały wysyp utworów, które są publikowane (dopiero co ukazała się trzecia już antologia współczesnych dramatów, "Made in Poland") i chętnie wystawiane. Przy niektórych scenach utworzono specjalne placówki nastawione na współpracę z młodymi autorami (np. Garaż Poffszechny), podobny profil obierają sceny niezależne (np. Teatr Wytwórnia). W Warszawie działa Laboratorium Dramatu, gdzie dramatopisarze pracują pod okiem Tadeusza Słobodzianka i w ścisłej współpracy z reżyserami. Projekt TR/PL częściowo powiela ten pomysł.

Teatr potrzebuje świeżego głosu, który sprawiłby, że scena stanie się miejscem dyskusji na tematy aktualne, prowadzonej z punktu widzenia młodego pokolenia. To słuszny kierunek, byle towarzyszyła mu postawa krytyczna...

7591

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]