Reklama

Przystanek Dialog

Przystanek Dialog

07.08.2007
Czyta się kilka minut
Młodzi ewangelizatorzy wcentrum woodstockowego żywiołu. Czy "dzieci Owsiaka ici z"Przystanku Jezus to dwa osobne plemiona? Czego szukają? Co ich łączy?.
fot.Agnieszka Kosiec/Agencja Gazeta
R

Rafał Gajkowski najchętniej wykrzyczałby wszystko z woodstockowej sceny. O ćpaniu, piciu, kablu trzy razy zawieszonym na żyrandolu i pobitej żonie. Powiedziałby o przystanku sprzed czterech lat. O tym, jak przyjechał do Żar, posłuchał koncertu, upił się i położył w wielkim kontenerze wypełnionym plastikowymi butelkami. Musiał wyglądać śmiesznie: ludzie przybijali mu "piątki", poili piwem i robili zdjęcia. Rafał Gajkowski z woodstockowej sceny opowiedziałby, jak kilka dni przed tamtym festiwalem zawaliło mu się życie.

Zamiast wejść na dużą scenę, idzie po wielkim polu na poligonie w Kostrzynie nad Odrą (to tu, przy zachodniej granicy, odbywa się tegoroczna edycja "Przystanku Woodstock") razem z filigranową siostrą zakonną (siostra jest nieśmiała, nie chce ujawnić swoich danych). Co jakiś czas wyciąga LM-a - pozostałość po starym życiu. Rafał i siostra nie mają...

19026

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]