Reklama

Piwo jasne, skłaniające

Piwo jasne, skłaniające

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Woodstock jest jak wentyl, którym upuszcza się ciśnienie nagromadzone u młodych przez cały rok. Trudno o lepsze miejsce do ewangelizacji.
Na 19. Przystanku Woodstock (1–3 sierpnia) bawiło się około pół miliona ludzi Fot. Krystian Dobuszyński / REPORTER
C

Czasem żartują: – Spójrzcie do góry, podobno tam jest.
Albo rozkładają ręce: – Źle trafiliście, nie moje klimaty, nie wiem.
Bywa, że coś tam kojarzą: – Tam jest Wioska Kryszny. Może to obok?
A czasem po prostu wiedzą: – Trzeba dojść do Lidla, Przystanek Jezus jest tuż za.
Fala tysięcy półnagich (w słońcu – czterdzieści stopni) młodych ludzi przewala się z campingu na drugi koniec festiwalowego pola. Z łąki pod sceną szerokie przejście prowadzi na wzgórze z namiotem Akademii Sztuk Przepięknych. Za chwilę zacznie się tam spotkanie z Kubą Wojewódzkim. Dziś i jutro do wyboru będą jeszcze m.in. warsztaty psychologiczne i historyczne, nauka tańca i grupowa joga. Oraz, oczywiście, koncerty. Od trzeciej po południu do trzeciej nad ranem.
W Kostrzynie nad Odrą jest piątek przed południem, rozpoczyna się drugi dzień 19. Przystanku Woodstock. Razem z nim –...

13032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]