Reklama

Ładowanie...

Piwo jasne, skłaniające

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Woodstock jest jak wentyl, którym upuszcza się ciśnienie nagromadzone u młodych przez cały rok. Trudno o lepsze miejsce do ewangelizacji.
Na 19. Przystanku Woodstock (1–3 sierpnia) bawiło się około pół miliona ludzi Fot. Krystian Dobuszyński / REPORTER
C

Czasem żartują: – Spójrzcie do góry, podobno tam jest.
Albo rozkładają ręce: – Źle trafiliście, nie moje klimaty, nie wiem.
Bywa, że coś tam kojarzą: – Tam jest Wioska Kryszny. Może to obok?
A czasem po prostu wiedzą: – Trzeba dojść do Lidla, Przystanek Jezus jest tuż za.
Fala tysięcy półnagich (w słońcu – czterdzieści stopni) młodych ludzi przewala się z campingu na drugi koniec festiwalowego pola. Z łąki pod sceną szerokie przejście prowadzi na wzgórze z namiotem Akademii Sztuk Przepięknych. Za chwilę zacznie się tam spotkanie z Kubą Wojewódzkim. Dziś i jutro do wyboru będą jeszcze m.in. warsztaty psychologiczne i historyczne, nauka tańca i grupowa joga. Oraz, oczywiście, koncerty. Od trzeciej po południu do trzeciej nad ranem.
W Kostrzynie nad Odrą jest piątek przed południem, rozpoczyna się drugi dzień 19. Przystanku Woodstock. Razem z nim –...

13032

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]