Reklama

Kościół i młodzi: ograniczenie wolności?

Kościół i młodzi: ograniczenie wolności?

30.11.2003
Czyta się kilka minut
Kościół jest w opinii wielu młodych obcą, nieprzyjazną instytucją. Nam chodziło o zaprezentowanie Kościoła przyjaznego człowiekowi. Do tego trzeba pokazać drogę i argumenty, a nie narzucać opinię i dyktować zasady. Zresztą nie da się młodzieży podzielić na dwa wykluczające się obozy: tych od Jurka Owsiaka i tych od ojca Góry, organizatora spotkań na Lednicy. Wracając z Woodstocku, wziąłem na stopa dwóch chłopaków, którzy chcieli dołączyć... do pielgrzymki gorzowskiej na Jasną Górę. Przyjeżdżają do Żar, żeby się pobawić, a potem idą na pielgrzymkę, i to wcale nie po to, żeby odpokutować to, co tam nagrzeszyli.
Ks. Andrzej Draguła
M

MAREK ZAJĄC: - Jurek Owsiak oznajmił, że tegoroczny Przystanek Woodstock był ostatnim zorganizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W publicystyce ta impreza urosła do rangi symbolu zderzenia Kościoła z tym, co świeckie, a mówiąc precyzyjniej: zderzenia dwóch wizji młodzieży, czyli woodstockowicze kontra pielgrzymkowicze.

KS. ANDRZEJ DRAGUŁA: - Jurek Owsiak niewiele mówi o motywacji odwołania Przystanku Woodstock, ale na razie wśród powodów decyzji nie pojawia się Przystanek Jezus. To dobrze. Mam nadzieję, że Jurek wreszcie zrozumiał, iż naszym celem nigdy nie była walka z nim czy też z młodzieżą, która przyjeżdżała do Żar.

---ramka 318698|prawo|1---Co do pytania, nie da się młodzieży podzielić na dwa wykluczające się obozy: tych od Jurka Owsiaka i tych od ojca Jana Góry. Np. wielu z tych, którzy działali w...

20645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]