Reklama

Przyśpieszacze

Przyśpieszacze

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł w Liście do Tesaloniczan pisze: „Nie chcemy, bracia, byście nie wiedzieli o losie tych, którzy umierają. Nie smućcie się zatem jak inni, którzy nie mają nadziei”.
P

Paweł mówi tak, jak wierzy: Chrystus zmartwychwstał, a to znaczy, że nigdy nie przestał żyć i działać, obecnie również. Skoro Jezus jest z nami, możemy czuć się bezpiecznie, gdyż nie ma takiej siły, która byłaby zdolna wyrwać nas z Jego rąk. Taką siłą nie jest również śmierć. Skoro nie zapanowała nad Jezusem, to i względem nas pozostaje bezsilna. Jezus przeżył śmierć, to i my ją przeżyjemy. Jesteśmy nieśmiertelni jednak nie dlatego, że mamy nieśmiertelną duszę, ale dlatego, że jesteśmy dziećmi Boga. To On, Ojciec, zabezpiecza nasze życie.

W podobny sposób, w jaki postrzegamy nasze istnienie, możemy też popatrzeć na wszystko istniejące poza nami. Chodzi o tzw. koniec świata. Tak zwany, jako że Bóg obiecuje nam, iż po tej ziemi, która jest przecież śmiertelna, a datę jej zejścia już obliczono, nastąpi ziemia nowa, można powiedzieć, zmartwychwstała. Trudno bowiem przyjąć, że...

3035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]