Reklama

Prywatność kardynała

Prywatność kardynała

19.01.2010
Czyta się kilka minut
"To miejsce to cud" - powiedział po wizycie w Medziugorju kard. Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia. "W tego rodzaju przypadkach może działać ręka szatana" - ripostował kard. José Saraiva Martins, emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
S

Sprawa Medziugorja

"Ukazywania się" Matki Bożej w Medziugorju zaczęły się w 1981 r. i trwają do dzisiaj. Od lat ciągną tam pielgrzymki z całego świata. Duchową opiekę nad sześcioma "widzącymi" i sanktuarium sprawują franciszkanie.

Bp Pavao Žanić, w latach 80. ordynariusz Mostaru, fenomen Medziugorja początkowo traktował życzliwie. W 1984 r. zmienił stanowisko, gdy specjalna komisja zbadała treść "objawień". Odrzucił ich autentyczność, uznając je za sprzeczne z doktryną Kościoła. W 1991 r. sprawą zajął się episkopat Jugosławii. Biskupi werdykt nawiązywał do subtelnego teologicznego rozróżnienia: constat de non supernaturalitate ("jest pewne, że to nie jest nadprzyrodzone"), constat de supernaturalitate ("jest pewne, że to jest nadprzyrodzone"), non constat de supernaturalitate ("nie jest pewne, że to...

9403

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]