Reklama

Priorytety polityczne

Priorytety polityczne

26.06.2005
Czyta się kilka minut
Kogo obchodzi fakt, że polityk, który nienawidził innego polityka, teraz jest gotów podać mu rękę? A jeżeli ma to wyglądać tak, jak zachowanie gen. Wojciecha Jaruzelskiego w niedawnej telewizyjnej rozmowie z Lechem Wałęsą, po co komu taka skrucha, bliższa raczej buty niż odrobiny chociażby skłonności do pokajania się.
R

Rozpoczęła się już de facto kampania wyborcza. Partie polityczne, zgodnie z obyczajem i pragmatyką dzisiaj obowiązującą w całym demokratycznym świecie, składają pierwsze deklaracje programowe. Z wieloma z nich - walka z korupcją, przyzwoite i sprawiedliwe rozliczenie z przeszłością, ułatwienia dla przedsiębiorczości - łatwo się zgodzić (chociaż uważam je za niewykonalne). Inne mają znaczenie bardziej propagandowe niż realne, np. zniesienie Senatu, jeszcze inne są mało realne, ale sensowne (zmiana ordynacji wyborczej w kierunku większościowej), wreszcie są i takie, które mają charakter absurdalny, jak idee wycofania się z Unii Europejskiej lub tylko sprawdzenia, czy członkostwo w Unii jest dla nas korzystne.

A co z "bazą"?

Zauważmy, że w programach wszystkich partii politycznych (gwoli prawdy wyjątkiem jest “Samoobrona", ale...

9848

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]