Reklama

Prawdy Szarego Wilka

Prawdy Szarego Wilka

19.01.2010
Czyta się kilka minut
Mehmet Ali Agca trafił do więzienia jako terrorysta i morderca. Opuścił je w miniony poniedziałek jak gwiazda - przynajmniej medialna. O wywiady z nim zabiegają liczące się gazety i stacje TV. Agca nie mówi "nie". Ale jego zgoda ma cenę, idącą w miliony dolarów.
C

Czy są media, które zdecydują się tyle zapłacić? Możliwe. 52-letni dziś Ali Agca, jako sprawca jednego z najbardziej dramatycznych aktów terroru w historii, to dla mediów łakomy kąsek. Ale nie jest to jedyny powód. Agca to wielka niewiadoma. W porównaniu z nim inni sławni terroryści - jak siedzący we francuskim więzieniu Carlos, nieżyjący już Abu Nidal czy nawet Osama bin Laden - są jak starzy znajomi, których życie znamy w detalach.

O Agcy nie da się tego powiedzieć. Niewiele o jego biografii wiadomo na pewno, między pojedynczymi zdarzeniami rozciągają się wielkie czarne dziury, a Agca nie robi nic, aby je rozjaśnić. Przeciwnie: nieustannie zmieniając swoje relacje, dokłada starań, by obraz samego siebie, swych działań i powiązań jak najbardziej zaciemnić. Zaprzeczał, jakoby miał zabić Jana Pawła II na polecenie ZSRR albo dawał do zrozumienia, że tak było....

8657

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]