Reklama

Porwanie Europy

Porwanie Europy

19.10.2010
Czyta się kilka minut
Papieska Rada ds. Popierania Nowej Ewangelizacji powstała na mocy listu apostolskiego "Ubicumque et semper" ("Wszędzie i zawsze").
N

Na jej czele stanął abp Rino Fisichella, były przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, co przez część ekspertów zostało odebrane przychylnie: włoski hierarcha to ceniony profesor teologii fundamentalnej, która przecież zajmuje się wiarygodnością chrześcijaństwa w świecie.

12 października, podczas konferencji z udziałem abp. Fisichelli, watykaniści konstatowali, że praca dykasterii zaczęła się od komunikacyjnego falstartu. Dlaczego - pytano - list apostolski zwiastujący powstanie nowej agendy Watykanu nie ukazuje się po angielsku, lingua franca dzisiejszego świata, ale po łacinie i włosku? A przecież sam ten dokument za jedno z najważniejszych zadań Rady uznaje "badanie i popieranie użycia nowoczesnych form komunikowania jako narzędzi nowej ewangelizacji". Abp Fisichella nie skomentował tego potknięcia, zapewnił jednak, że w dykasterii będzie kilka sekcji...

2727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]