Reklama

Pomysł na debatę

Pomysł na debatę

06.09.2011
Czyta się kilka minut
Kolejny tydzień kampanii: X zgadza się debatować z Y pod warunkiem, że Y "zwinie białą flagę wobec możnych z kraju i zagranicy".
Y

Y w zasadzie nie ma nic przeciwko debacie z X - najchętniej w popularnym programie telewizyjnym dziennikarza, który działa na X jak płachta na byka - tymczasem jednak debatuje z Z, który jest wicepremierem w jego rządzie. Owszem, możemy się zgodzić na debatę, mówią przedstawiciele partii A, ale pod warunkiem, że w naszym "centrum programowym". Są telewizje, w których debatować nie można, i takie, do których partyjny przywódca może ewentualnie pójść, jednak pod warunkiem, że samemu i że w tym samym czasie inne stacje pokazywać będą debatę polityków niższej rangi.

Wiele wskazuje na to, że również najbliższe tygodnie upłyną na konstruowaniu scenariusza debaty niemożliwej: że trudno będzie znaleźć takie miejsce i takie warunki, które okazałyby się do przyjęcia zarówno dla Donalda Tuska, jak i Jarosława Kaczyńskiego. A przecież jest takie miejsce i taka oferta...

2470

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]